fmkvepalaijums.lt

Sale
Avalynė Nike Classic Cortez Leather tFem1vg3

Avalynė Nike Classic Cortez Leather tFem1vg3

Modelis: tFem1vg3
Yra prekyboje
€360.95 €60.28
Kiekis: + -

Galimos modifikacijos

*

Aprašymas

Nike Cortez batelių pradžią galima susieti dar su 1968 metais, kai Nike nebuvo Nike, o vadinosi Blue Ribbon bei buvo Onitsuga Tiger distributorius JAV. Tuo metu Cortez turėjo Crosair pavadinimą, tai buvo pirmieji bėgimo bateliai sukurti paties Bill Bowerman, lengvosios atletikos trenerio. Bowerman savo darbo su sportininkais dėka gerai žinojo kokių savybių reikia geram bėgimo bateliui, kuris galėtų atitikti net ir reikliausio atleto poreikius. Pirmasis Crosair modelis sukurtas baltos spalvos su raudonais bei mėlynais akcentais ir labai greitai dingo iš parduotuvių lentynų. 

Vėliau, 1972 m., bateliai buvo pristatyti iš naujo, kaip Nike Cortez, tais pačiais metais kai Blue Ribbon oficialiai pakeitė pavadinimą į Nike. Tuo metu Cortez modelis parduotuvių lentynose patyrė tikrą sensaciją ir sulaukė neįtikėtinos sėkmės, mat vykusių Olipinių žaidynių metu Miunchene juos avėjo JAV komandos atletai, panašu, jog tai prisidėjo prie modelio populiarinimo. Pirmaisiai metais, Nike Cortez modelio pardavimų suma siekė net 800 000 JAV dolerių. Bateliai tapo ikoniniais bei pasirodė filme “Forestas Gampas”, kuriame Gampas bėgo per visą Ameriką avėdamas “magiškais” vadinamus Nike Cortez batelius. Laikui bėgant Cortez savo populiarumą išsikovojo laisvalaikio avalynės segmente. 

Dažnai išgirdus batelių pavadinimą kyla asociacijos su tam tikru miestu, šiuo atveju Cortez pavadinimas vaizduotėje daugelį nukelia į Los Andželą. Būtent Los Andželo gatvėse Nike Cortez buvo ir yra ypatingai vertinamas. Cortez LA laikomas kaip pritapimo, pripažinimo ženklu. Įvairioms gaujoms, vadinančioms save šeimomis, Nike Cortez bateliai buvo privalomoji avalynė, nešiojama nepilnai surišta bei gerai matoma iš po kelnių. Los Andželas yra būtent tas miestas, kurio asociacijos sukyla išgirdus Nike Cortez pavadinimą.